Günlük hayatın koşturmacasında unuttuğumuz ya da atladığımız o kadar çok şey oluyor ki, çoğu zaman bunların farkına bile varmıyoruz. Bunların başında da cilt ve saç bakımları geliyor. Zaten stres, trafik, hava kirliliği vb. pek çok etkenle baş etmeye çalışıyoruz. Fakat cildimiz ve saçlarımız bu konuda bize ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle saçlarımızın bakımını ihmal ediyor, kendilerine gereken özeni göstermiyoruz.

Aslında haftada sadece 1-2 gün bir kaç dakikayı onlar için ayırabiliriz. Yıpranmış saçlar için hemen hemen her saç tipine uygun ürünleri sizler için derledik.

1.Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Serum

Yves Rocher ürünleri neredeyse %100 e yakın bir oranda doğal içerikli ürün kullanıyor. Kullandığı ürünlerin içerikleri de mutlaka internet sitesinde yer alıyor. Şahsen ben severek ve güvenerek kullanıyorum pek çok ürününü. Organik içeriğe sahip ürünlerinden biri de bu serum. %70 organik olan serumu, saçınız için haftada 1 kere saç diplerinize uyguluyorsunuz ve 1 ay boyunca devam ediyorsunuz. İçerisinde organik beyaz acı bakla bulunan bu serum kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerini besliyor. Aynı zamanda protein açısından da oldukça zengin.


2.Avalon Mango Organik Nemlendiricili Şampuan

Kuru ve nemini kaybetmiş saçlar için ideladir. İçeriğinde mango, yılang yılang yağı, kokulu portakal, hawaii zencefili ve aloe vera bulunur. Saçı dipten uca onarır. Hücreleri yeniler ve saçın dökülmesini engeller. İçeriğinde ki yılang yılang yağı da saçın uzamasına yardımcı olur. % 70 organik üründür. Şahsım tarafından saç dökülmesi ve yıpranması yaşayanlara tavsiyemdir. Yaklaşık bir aylık kullanım sonucunda olumlu sonuçlar aldığım da doğrudur.

3.Kerastase Resistance Therapiste Hair Mask

Kerastase saç maskesi, gün içinde maruz kalınan dış etkenlere karşı saçı korur. İçinde yer alan çiçek özleri saçın yeniden canlanmasını sağlar ve aynı zamanda saça hacim ve parlaklık kazandırır.


4.Yves Rocher Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Yağ

%99 doğal bir içeriğe sahiptir. Saçı ağırlaştırmadan ve yağlı bir görünüm bırakmadan bakım yapar. Jojoba yağı içerir. Saçların beslenmesine, canlanmasına ve yıpranmış görüntünün ortadan kaybolmasına yardımcı olur.

5.Shiseido Hair Care Intensive Treatment Hair Mask

Saç dökülmesine ve saçın incelmesine karşı saçı korur. Saçların daha doğal, sağlıklı ve hacimli görünmesini sağlar. Aynı zamanda yenileyici ve onarıcıdır.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × five =