Selülit kadınların en büyük problemlerinden biri olmaya devam ediyor. Her ilk baharda her kadın bu problemle yüzleşiyor ve bununla ilgili toparlanma çalışmaları yapıyor. Fakat her seferinde sonuç hüsrana uğruyor. Dolayısıyla koca yaz selülitlerle bir arada geçiyor.

Buna dur demek için pek çok cihaz, krem, bilir kişi önerileri, doğal yağlar ve bitkisel karışımlar ortaya atıldı. Aslında işi bu kadar da zora koşmak belki de kapitalizm adı altında x bir ürünü satma mantığı olabilirdi.

İşi bu kadar yokuşa sürmeye gerek yok aslında. Genel olarak ele alacak olursak selülitle savaşmak zannedildiği kadar zor değil. Peki ne mi yapmak lazım? Gelin beraber bakalım…
1.Öncelikle dar kıyafetler giymekten vazgeçin. Skinny jeanler sizi cezbediyor olabilir. Ama streç gibi olanlarından uzak durmak lazım.

2.Karbonhidratı hayatınızdan uzak tutun. O portakal kabuğu görünümün ardında yatan en temel nedenlerden biridir karbonhidrat. Aslında vücuda olan faydası zararından daha azdır. Sağlıklı karbonhidratlar bir yana sağlıksız olanlarından uzak durun.

3.Yaşlılık! Bunun önüne geçmeniz mümkün değil, sonuçta doğanın bir kanunu var. Fakat bunu ek takviye ile yavaşlatmak mümkün. Daha önceki yazımızda da yer vermiştik aslında. İşin sırrı kolajende. Kolajen takviyesi ile yaşlanma hızınızı yavaşlatabilir, cilt sıkılığınızı ve elastikiyetinizi kaybetmeyebilirsiniz.

4.Kilo almış olmanız elbette dünyanın sonu değil ama aldığınız her kilo size selülit olarak geri dönecektir. Bunu aklınızdan çıkarmayın. O yüzden vücut ağırlığınızdan ne kadar yağ eksiltseniz sizin için o kadar kar.

5.Alkolden ve sigaradan vazgeçmeniz gerek. Elbette haftada ya da ayda bir aldığınız alkolü kastetmiyoruz. Düzenli alkol kullanan biriyseniz ve sigara kullanıyorsanız hem sağlığınıza zarar veriyorsunuz hem de selülitlere davetiye çıkarıyorsunuz.

6.Her şeyin başı düzensiz beslenme. Fast foodlar, yağlı yemekler, öğün atlamaları, abartılı yemekler derken hem kilonuza kilo katıyor hem de selülit oluşumunu destekliyorsunuz.

Selülitten uzak durmak için yukarıda yazanları dikkate almanızın yanı sıra alkali beslenmeye önem vermeniz, tuzu azaltmanız, bol su içmeniz, alkol ve sigaraya elveda demeniz ve en önemlisi spor yapıp sağlıklı beslenmeniz yeterli olacaktır. Ve ek olarak kolajen takviyesinde bulunmak, cilt bakım rutinim de bahsedilen fırçalama yöntemi ile kan dolaşımınızı hızlandırmak sizi sonuca daha hızlı götürecektir.

Gözünüzde büyüttüğünüz gibi ahlanıp vahlacak bir durum söz konusu değil yani. Bu şekilde selülitlerinize veda edebilir ve yaza fit bir vücutla merhaba diyebilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − seven =