Havaların ısınmasıyla beraber sandalet mevsimi geldi diyebiliriz. Pek çok çeşidi olan sandaletler artık çoktan gün yüzüne çıktı. Elbiselerle, pantolonlarla ve hatta iş hayatında bile rahatlıkla kombinleyebileceğimiz sandaletlerin modellerine gelin bir göz atalım.
Düz Taban Modeller

Genellikle pantolonlarla ve elbiselerle kombinlemek daha doğru bir tercih olabilir. Belki şortların ya da mini eteklerin altına da tercih edebilirsiniz. Daha çok günlük hayat için uygun modellerden diyebiliriz. Hasır, deri, bez, ipli olmak üzere pek çok çeşidi mevcut.

Taşlı Modeller

Gece dışarı çıkıldığında, şık bir ortamda bulunmak istenildiğinde ya da abiye modellerle kombinlenebilir. Aslında çok abartılı olmamak kaydıyla gündüz kullanımı da mümkündür.

Dolgu Taban Modeller

Dolgu taban modellerini iş hayatınızda, elbiselerin ve eteklerin altına kullanabilirsiniz. Hatta bazı modelleri abiye kıyafetlerle kombinlemek de mümkün.Aynı zamanda hasır görünümlü modelleri de çok şık bir görünüm kazanmanıza yardımcı olabilir.

Gladyatör Modeller

Sandaletler arasında en çok çeşidi bulunan modeldir aslında. Burnu açık, kapalı, ince ipli kalın ipli, deri, hasır derken pek çok modele rastlamak mümkün. Bu modeli de elbiselerle ve şortlarla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle mini şort ve elbiselerle çok yakışacaktır. Fakat bacak boyunuz kısaysa lütfen kullanmayın çünkü sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir.

Hangi model olursa olsun sandalet ya da terlik ya da burnu açık ayakkabı giyerken ayak bakımına özen göstermek gerekir. Bunun için pedikür yaptırabileceğiniz gibi kuruluğu gidermek adına nemlendirici tercih edebilir, tırnak bakımı için biotin ve E vitamini kullanabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × four =