Favori Saç Bakım Ürünleri

Saçlarım konusunda her zaman çok özenli davranmışımdır. Gerçi uygun ürünlere kavuşana kadar bir deneme yanılma süreci geçirmiş olsam da, doğru ürünlerle bakımlı saçlara kavuşup bunu muhafaza etmek benim için her zaman önemli olmuştur.

Saç bakım, cilt bakım ve makyaj başlığı altında yer alan yazılarımda, aylık favori ürünlerime yer vermeye karar verdim. Böylece hem ürünlerle ilgili çeşitli bilgilere yer verirken hem de sizlere önerilerde bulunabilmiş olacağım.

Yukarıda da bahsettiğim gibi saç bakımı dendiği zaman benim için akan sular duruyor. Uzunca bir süre saçlarımı sarı kullandığım için, yanmasalar bile yıpranmışlıklarının ceremesini çok çektim. Bu yüzden o zamanlardan bu zamana uzanan özenli davranışlarım davranışlarım var. Aslında bakılırsa benim bu konuda ki en büyük dezavantajım saçlarımın dalgalı ve biraz kabarık olmasından kaynaklı belli aralıklarla düzleştirici kullanıyor olmam. Tabii buradaki belli aralıklar ayda 1-2 değil hafta da 1-2. Yıpranmaların en büyük sebeplerinden biri de bu oldu benim için.

Yıllardır kullandığım market şampuanları ve saç bakım kremleri, çeşitli işlem görmüş ve yıpranmış saçlarıma derman olmadı ne yazık ki. Sarıydı, kahverengiydi, küllü kumraldı derken saçlar aldı başını gitti. Bir ara Dubai’den aldığım yılan yağını denedim. O zamanlar iyi gelir düşüncesi ile stok bile yapmıştım. Umduğum sonuca ulaşamadım tabi. Oydu buydu şuydu derken tavsiye üzerine Toni&Guy şampuan ve bakım kremini kullandım. O da fayda etmedi ne yazık ki ve büyük hayal kırıklığı yaşadım.

Peki şimdi ne yapıyorum?

Aradan yıllar geçti sarılar yerini küllü kumrallara oradan kahverengi tonlarına bıraktı. Ve en sonunda saçlarımı siyaha boyattım. Ve bence bu hayatımda saçlarım için yaptığım en iyi şeylerden biri oldu. Orijinal saç rengimin kestane rengi olmasından kaynaklı siyah boyada da herhangi bir problem yaşamadım. Bir süre sonra da zaten saç boyatmayı bıraktım. Bu süreç zarfında saçlarım kendi kendine toparlanmaya başlarken, saçlarım kumralken denediğim John Frieda’nın kahverengi saçlar şampuanı yerine işlem görmüş saçlar şampuanına terfi ettim. Buna ek olarak bakım yağları ve bakım kremleri de kullanıyorum elbette.

Ben John Frieda markasından pek bir memnun kaldım. Tabi ki bu markayı kullanmaya karar vermek ve ürünlerine alışmak birazcık zamanımı aldı. Önce yıpranmalar ortadan kalktı ve uçlardaki çatallaşma daha yumuşak bir hal aldı. Şampuan ve saç kremini bir arada kullanıyorum. Hangi çeşit şampuanını kullanırsam kullanayım saçlarıma hep iyi geliyor.

Tüm bunların yanı sıra saçlarıma argan yağı ile bakım yapıyorum. Etkisine inanamazsınız. Saçlarımı yumuşacık ve pamuk gibi yapıyor. Üstelik oldukça besleyici. Işıltı ve canlılık katıyor saçınıza. Hemen her yerden ulaşmanız ve uygun fiyatlarda almanız mümkün. Üstelik kullandıktan sonra saçınızı yıkamanıza da gerek kalmıyor.

Bahsetmeden geçemeyeceğim bir diğer kurtarıcım ise Gliss Oil Nutritive Sıvı Saç Kremi. Özellikle banyodan sonra rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Saçınızı rahatça taramanıza yardımcı olurken içerdiği sıvılaştırılmış keratin ile saçınızı besliyor. Benim saçlarım çabuk kırıldığı ve onarım sürecinde olduğu için mümkün olan en az hasar ile saçlarımı taramak ya da kurutmak benim için ekstra önemli. Çünkü saçlarımız en çok ıslakken taradığımız zaman kırılıyor.
Son olarak yine John Frieda’nın Full Repair Hydrate + Rescue Deep Conditioner maskesi ile aynı markanın Frizz Ease 6 Etkili Ekstra Güçlü Serumunu kullanmak, saçlarımı daha da güçlü ve sağlıklı hale getirdi. Serumu saçınız ıslakken ve suyunu akıtmamışken avucunuzun içine saç uzunluğunuza göre sıkarak kullanıyorsunuz. Daha çok saçın uç kısımlarına uygulanan bir ürün. Tabi öncesinde maskeyi uygulamanı gerekiyor. Maskeyi saçınız kökleri hariç her yerine uyguladıktan sonra bir süre bekleyip ardından duruluyorsunuz. Yaklaşık 10-15 dk kalması gerekiyor. Ardından serumu uygulayıp duşta saç bakımınızı tamamlamış oluyorsunuz.

Bende işler genellikle John Frieda’nın ürünleri ile yürüyor.

Ekstra bakım yağları bu konuda en büyük destekçiniz.

Ürünlerin hepsine kozmetik mağazalarından ulaşmanız mümkün

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

five − five =