Doğal taşlar hayatımızın çok büyük bir kısmında yer almaya başladı. Eskiden doğal taşlar bu kadar gündem de değildi. Şimdi hem orjinal şeklinde hem aksesuarlar da hem de çeşitli dekorasyon ürünlerinde kullanılabiliyor. Daha önce ametist taşından bahsetmiştik. Bugün pozitifliğin simgesi olan ve rengiyle bizi bizden alan Pembe Kuvars taşından bahsedeceğiz.

Öncelikle söylemek gerekir ki her doğal taşta olduğu gibi Pembe Kuvars taşını da fazla yükleme yapıldığı zaman toprağa gömmek ve bir gece orada tutmak gerekiyor. Ortamdan aldıkları negatif enerjileri doğal taşlar kendi içlerinde barındırıyorlar. Bu enerji arttıkça yaydıkları pozitif enerjinin yerini negatif enerji alıyor. Bu yüzden mutlaka toprağa gömüp temizlemekte fayda var.

Pembe Kuvars‘ın en önemli özelliği huzuru ve uyumu sağlamaya yardımcı olması. Bulunduğumuz ortamlarda bulundurduğumuz taş, gerçekten ihtiyacımız olan iç huzurumuzu dengelememize yardımcı oluyor.

Aynı zamanda organ sistemimize, kan dolaşımımıza, sindirim bütünlüğüne ve en önemlisi depresyona oldukça iyi geliyor. Hayatı sevmenizi sağlayan taşın bu özelliği ortamda negatif enerjiye yer vermemesinden kaynaklanıyor.

Negatiflik demişken; Pembe Kuvars‘ın bir diğer önemli özelliği negatif enerjiyi ortadan kaldırıyor oluşu. Kişiyi bulunduğu ortamda negatif enerjiden koruyan pembe kuvars taşı aynı zamanda radyasyonu da topluyor.

Beden direncini arttıran Pembe Kuvars taşını daha çok meditasyon yaptığınız alanlara, banyonuza, yatak odanıza yerleştirebilir, gerek duyarsanız üzerinizde aksesuar olarak da taşıyabilirsiniz.

Aynı zamanda içinde kuvars bulunduran ürünlerde var. Mesela Kora Organics adlı markanın yüz bakım ürünlerinde Pembe Kuvars mevcut 🙂

Son bir uyarı; yukarıda da yazdığımız gibi, özellikle üzerinizde taşıdığınız takı olan kuartzları mutlaka ve mutlaka belli aralıklarla toprağa gömmeyi ve bir gece bekletmeyi ihmal etmeyin!

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + eight =