Hayatımızda yer verdiğimiz insanlar bizim için oldukça kıymetlidirler. Öyle ki onlar için sevinebilir, mutlu olabilir, üzülebilir, ağlayabilir hatta endişelenebiliriz. Paylaştığımız ne varsa aramızdaki ilişkiyi sağlamlaştırır, bağları kuvvetlendirir ve en önemlisi de bizi bir bütün haline getirir. Gerek ailemiz gerekse arkadaşlarımızdostlarımız kendi yolumuzda ilerlerken bizimle bir bütün olurlar. Fakat bu bütün olma görevini en iyi yerine getiren aslında eşler ve sevgililerdir. Kabul edelim ki sevgiliniz ya da eşinizle yaşadığınız pek çok şeyi ailenizden birileriyle ya da arkadaşlarınızla yaşayamazsınız. Onlar sizin hayatınızda kocaman bir yere sahiptirler ve hep öyle kalmasını temenni edersiniz. Peki elinizden tutan bu şahane insanlar için yaklaşan sevgililer günü adına bir şeyler düşündünüz mü? Gelin hep beraber bir göz atalım.
Öncelikle belirtmek isterim ki sevgililer gününü yılın bir günü haline getirmekten vazgeçmek lazım. İnsanların birbirine olan sevgilerini her zaman göstermelerinden yanayım ama bu gün de ekstra özen gösterilmesi gereken bir gün olmalı diye düşünüyorum ben. Bundan mütevellit sözün özü aşk özen ister. Hem beyler için hem de hanımlar için bu lafım. Elbette jestlersürprizlerhediyeler ve sınırsız ilgi bir erkeğe çok yakışıyor ama kadınlara da iş düşmüyor değil hani.

Klasik Sevenlere

Klasik paketimizin içinde kırmızı güller, makaronlar ya da çilekli kalpli pastalarşampanyalar ve otel rezervasyonu yer alıyor. Tabi sizin ilk sevgililer gününüz ise bu henüz klasikleşmiş bir paket değil. Kocaman bir buket kırmızı gül, şık ve lüks bir otelde akşam yemeği ve özenle hazırlanmış konaklanacak bir oda ve hatta oda da sizi bekleyen o ufak kutuda ki hediye ( mesela Tiffany&Co ) hiç de fena olmayacak bir sevgililer günü konsepti olarak sizlere göz kırpıyor.

Değişiklik İsteyenlere

Klasik sevgililer günü formatından uzak durmak isteyenler için farklı önerilerimiz var elbette. Mesela hazır kışken bir dağ evi kaçamağı ya da öncesinde organize edilmiş bir yurt dışı kaçamağı. Bunun için İsviçre, Paris, Avusturya ve Rusya öncelikli seçenekler olabilir. Birkaç gün önceden gidilip sevgililer gününü orada kutlamak hiç de fena olmaz.

Eğer vaktim yok diyorsanız bulunduğunuz yerde de değişik sürprizler hazırlayabilirsiniz. Mesela sabah eve gönderilen bir çiçek, gün içinde karşılaşılan önceden organize edilmiş minik sürprizler, ardından güzel bir akşam yemeği ve şık bir çatı katında patlatılan şampanya eşliğinde verilecek o güzel hediye. Günün her anında yaşayacağınız şaşkınlık sizin için gerçekten mükemmel bir anı olarak kalacaktır.

Kırmızı Sevmeyenlere

Aşkın rengi kırmızı derler. Pek katılmasam da yıllardır her sevgililer gününde pek çok yeri kıpkırmızı görmeye alıştık. Bana göre aşkın rengi beyaz olmalı. Saf olmalı, sevgi dolu olmalı, masum olmalı, sıcacık olmalı. Bu saflığı yansıtacak en mükemmel renk elbette ki beyazKırmızı görmekten sıkılanlar için önerilerimiz elbette beyaz güller ve pırlanta mücevherlerBeyaz renk ile pırlanta uyumunun verdiği o hazzı size tarif etmem mümkün değil. Tabi bu taşlı hediyeleri biraz renklendirip araya safirler ya da zümrütler katabilir, gecenizi renklendirebilirsiniz.

 

Tüm bunların yanı sıra burada tek tek hediye listesi yapmak istemesem de bir iki şeye yer vereceğim elbette. Mesela ipek eşarplar, sıcak kokular, lüks saatler, yukarıda da yer verdiğimiz gibi pırlantalar, mücevherler, yıllanmış bir viskibir buket çiçek, çikolata, bir şişe şampanya, lüks bir otel rezervasyonu, romantik olan her şey, makaronlaripek mendiller ve şık kol düğmeleri ve hatta partnerinizin daha önce istediği ve sizin aklınızda tuttuğunuz o şey her neyse onu almış olmanız bu gününüzü tamamlayacak öneriler arasında.

Belirtmeden geçemeyeceğim elbette. Sevgililer gününde belki biraz daha özenmek lazım evet ama daha önce hiç yapmadığınız şeyleri tek bir güne sığdırarak sevgililer gününüzü kutlayamazsınız. Tüm bu yazılanların yanı sıra doğal olmak, kocaman bir aşk yaşayıp yaşatmak, sevmek ve hatta çok sevmek berber olduğunuz insana verebileceğiniz en büyük hediye aslında. İşte o zaman Sevgililer Günü Mucizesi tam anlamıyla yaşanmış oluyor. 

Şimdiden mutlu bir gün olsun, sevgiyle kalın.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × five =