MAKYAJDA IŞILTI SEVENLER

Makyaj ürünleri dendiği zaman kadınlar için zaman duruyor nedense. Gerçi bu ayakkabı ya da çanta içinde geçerli ama neyse. Özellikle yeni çıkan ürünlerin, kırmızı rujların ve ışıltılı göz farlarının karşı konulamaz bir cazibesi olduğunu söylemek mümkün.

Tüm bunları ele aldığımızda iyi markaların iyi ürünleri bizim vazgeçilmezimiz haline geliyor diyebiliriz. Özellikle cilt üzerinde kullanılacak olan ürünlerin orjinalliği, tanınırlığı ve içeriği oldukça önem taşıyor. Konu cildiniz olduğu zaman aman ucuza kaçmayın, nacizane bir uyarı.

Son zamanlarda gözüme takılan ürünler arasında likit ürünler yer alıyor. Kırmızı ruj dendiğinde klasik ruj modelinin biraz dışına çıkarak likit rujları tercih etmek hiç de yanlış olmaz. Onların yeri apayrı. Dudağınızda dağılışı ve rengin hakimiyeti gerçekten çok can alıcı. Özellikle de Guerlian markasının Intense Liquid Matte ruju herkese tavsiye edilebilecek türden.

Diğer yandan klasik rujlar arasında da yerini almış ürünler yok değil. Mesela benim favorilerim arasından asla çıkaramayacağım Dior Matte Metal ruj. Kadifemsi dokusu ve mat duruşu yüzünüze ayrı bir hava katıyor diyebiliriz.

Tabii bunların yanında YSL‘nin No.13’ü ve Tom Ford‘un Matte ruju denenmeye değecek türlerden.

Peki dudaklarımızı kıpkırmızı yaptık, gözlerimiz ne olacak? Gözlerimizde ki ürünlerde dudağımızda ki ruj kadar değerli. Ben genellikle Guerlain‘ın 5’li palet setini tercih ediyorum. Özellikle smoke makyaj yapmak istediğiniz zamanlarda gerçekten en büyük kurtarıcınız olabiliyor.

Palet setler hayatınızı belli ölçüde kolaylaştırabilirken, tekli göz farları da yardımınıza koşan ürünlerden elbette. Burberry‘nin eyes eye color cream tekli göz farlarının tonları hem gözünüze ışıltı katıyor hem de kolayca dağılabiliyor. Öbeklenme ve yoğunlaşma yaşamadan aydınlık verici bir far olarak her rengini rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün. Üstelik fırça yardımı ile kirpik altlarına göz kalemi olarak da kullanabilirsiniz.

Daha ışıltılı göz kapaklarına sahip olmak için Bobbi Brown‘un simli Luxe parlak farları işinizi görecek türden diyebiliriz. Toz özellikli göz farı, aydınlatıcı bir görünüm sağlarken, yoğun bir renge sahip olmak için uygulamayı bir kaç defa yapabilirsiniz. Genellikle tekli göz farlarında bulunan ışıltılı serisi denemek isteyenler için Beymen online da ve Beymen mağazalarda çoktan yerini aldı bile.
Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + eight =