Kristal kuvars özellikleri dendiğinde akla ilk gelen şifacı bir taş olması. Tüm taşlar içerisinde şifacı olması ve negatif enerji toplama anlamında ilk sırada yer alıyor diyebiliriz. Kristal kuvars aynı zamanda beyaz kuvars, clear quartz, temiz kuvars gibi isimlerle de anılıyor. Türkiye’nin hemen her bölgesinde bu taşa ulaşmak ve çıkarmak mümkün.

Kristal kuvars çevredeki negatif enerjiyi toplar, kendi içinde düzenler ve pozitife çevirir. Aslında genel olarak bakıldığından negatif enerjiyi toplayabilen en iyi kristaldir. Pozitif enerjiyi toplar ve içinde biriktirir. Tabii çoğu taşta olduğu gibi bu taşı da negatif enerjiden arındırmak adına bir gece toprağa gömmeniz de fayda var. Böylece biriktirdiği negatif enerji size geçmemiş olur. Bunu yaklaşık haftada 1 ya da 2 kere yapsanız yeterli olacaktır.
Kristal kuvars aynı zamanda radyasyon enerjisini toplar, üzerine çeker. Yani telefon ve bilgisayar gibi elektronik aletlerin yaydığı zararlı enerjiyi toplar diyebiliriz. Özellikle baş ağrısını hafifletir, kişiyi duygusal açıdan dengeler. Aynı zamanda zihinsel açıdan dinginlik sağladığı gibi, konsantrasyonu da arttırır.

Terazi ve başak burcu için ideal bir taştır.

Elbette her taşta olduğu gibi kristallerde de aynı kural geçerlidir. Yani taşınız size özel olmalıdır ve sizden başkası kullanmamalıdır.
Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 + nineteen =