RAHİM VE GÖĞÜS KANSERİNE KARŞI:

ÇAY

Siyah veya yeşil olsun çayın her türlüsü kanser riskinin azaltılmasında etkili rol oynuyor. Çay kadınlarda rahim kanserine yakalanma riskini %50 azaltıyor. Göğüs kanserine yakalanma riskini ise %60 oranında azaltıyor.

Aynı zaman da çay, alzheimer ve kalp krizi risklerine karşı da vücudu koruyor.

GÖĞÜS KANSERİNE KARŞI:

KARNABAHAR

Fosfat ve potasyum ihtiva eden ve içeriğinde kadınları göğüs kanserine karşı koruyan indol 3 karbonal bulunan karnabahar, çiçek olduğu için bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içeriyor. Bu maddelerle cinsel gücü arttırıp, bu bağlı olarak kalp rahatsızlıklarını da gideriyor. Aynı zamanda beynin ve sinirlerin iyi çalışmasını sağlayıp yıpranmasını engelliyor.

KANSERE KARŞI KORUYUCU:

MAYDANOZ

Uzmanlara göre maydanoz dünyadaki en besleyici yiyeceklerden birisi ve aynı zamanda demir açısından oldukça zengin.

Genellikle taze maydanozda kalsiyum, potasyum, kükürt ve A vitamini bulunuyor. Bir tutam maydanoz günlük C vitamini ihtiyacının çoğunu karşılıyor.

Böbrekleri, karaciğeri ve idrar yollarını temizlemeye yardım ediyor. Kan şekerini normal seviyede tutmaya yardımcı ve aynı zamanda kansere karşıda koruyucu kalkan.

YEMEK BORUSU, MİDE VE BAĞIRSAK KANSERİNE KARŞI:

BROKOLİ

Uzmanlar brokolide havuçtakinden daha fazla betkaroten olduğunu, bu sebeple yenilebilecek ve suyu içilebilecek en iyi besin olduğunu söylüyorlar.

Beta karotenin, güçlü bir kanser savaşçısı olduğunu yemek borusu, mide ve bağırsak kanseri tehlikesini azalttığı ifade ediliyor.

Brokolinin ayrıca B1 ve C vitamini ile dolu olduğunun altını çizen uzmanlar, yüksek miktarda kalsiyum, kükürt, potasyum ve selenyum maddeleri içerdiğini belirtiyor.

Aynı zamanda mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli adeta bir vitamin deposu.

KAN KANSERİNE KARŞI:

BEZELYE

Kansızlığı gideren taze bezelyenin kan kanserine karşı koruyucu etkisi olduğunu ifade eden uzmanlar, gıda değerinin daha da üstün olduğunu savunuyorlar

AKCİĞER KANSERİNE KARŞI:

HAVUÇ

Uzmanlar havucun kan yapıcı, kuvvetlendirici, ishal kesici, mide ve bağırsağın yakın dostu, safra akıtıcı, karaciğeri kuvvetlendirici ve yeri doldurulamayan bir sebze olduğunu söylüyor.

Kansızlık halinde sabah öğlen ve akşam taze sıkılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi öneriliyor.

Mide ve bağırsak kanamalarında da havuç suyunun çok faydalı olduğunu ifade eden uzmanlar, havucun karaciğeri kuvvetlendirdiğini ve vücuttaki üre asidi vb. yorgunluk maddelerini, diğer zehirleri idrarla dışarı attığını vurguluyor.

Havucun bol vitamini ile cildin ve gözlerin daha sağlıklı kalmasını sağladığını belirten uzmanlar, kalp rahatsızlığı ve damar sertliği olanlara havucun oldukça faydalı olduğunu, her gün yenen bir havucun da akciğer kanseri tehlikesini azalttığını belirtiyor.
KANSERE KARŞI KORUYUCU:

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı kanser riskini oldukça azaltıyor. Aynı zamanda iyi kolesterolün ( HDL ) artmasını da sağlayarak kalbi de koruyor.

Günde 25 ml zeytinyağı alanların idrarlarında, hücrelerinde zarar veren maddelerin seviyelerinin azaldığı ortaya çıkarıldı.

1 çorba kaşığı zeytinyağında 120 kalori bulunuyor. Bu nedenle günde en fazla 4 çorba kaşığı kadar kullanmakta fayda var.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + 19 =