Kalsit taşı da tıpkı diğer doğal taşlar gibi içinde çeşitli enerjileri ve özellikleri barındırır. Doğal taşlar arasında işlenmemiş, çıkarıldığı şekliyle bulunan taşlar arasında yer alır. Özellikle içeriğindeki minerallerden dolayı birden fazla renk çeşidine rastlamamız mümkün. Mavi, turuncu (sarı) ve yeşil olmak üzere üç farklı çeşidi bulunur.

Turuncu (sarı) kalsit, genellikle fiziksel ve ruhsal açıdan dengelenmeye yardımcı olur. Beden-zihin dengesi dediğimiz olay tam olarak bu. Bunun dışında genel olarak ele alındığında yeni olan her şey için idealdir. Yeni başlangıçlar, işler, evlilikler, kararlar vb. durumlar üzerinde etkisi vardır.

 

Mavi Kalsit ise daha çok rahatlatıcı yönü ile bilinmektedir. Tansiyonun dengelenmesi, uyku problemlerinin çözülmesi gibi sıkıntılarda büyük rol oynar. Aynı zamanda iletişim açısından da olumlu etkisi vardır.

Yeşil Kalsit ise genellikle göğüs kısmına iyi gelmesiyle bilinir. Yani solunum, akciğerler, göğüs kafesi ve kalp yeşil kalsitin etkisinin olduğu noktalardır.

Genel olarak bakıldığında ise daha çok negatifi arındırıcı bir güce sahip olan kalsit taşı, özellikle kas ve kemik yapısına ciddi fayda sağlamaktadır. Elbette bunu enerji arttırıcı oluşuna ve negatifi arındırmasına bağlamamız da mümkün. Vücuttaki kalsiyum miktarının artmasına ve aynı zamanda kemiksel sıkıntılara ve omurga ağrılarına da iyi geldiği biliniyor.

 

Yukarıda yer verdiğimiz açıklamada sadece bir adet taşın nasıl böylesine etkili olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bilmeyenler ve konuya hakim olmayanlar için “Doğal Taşlardan Nasıl Faydalanılır?” isimli yazımızda birkaç gün içerisinde detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazımızı noktalamadan önce küçük bir ip ucu da verelim; aslında hemen her şey beyin gücümüzle ve inandıklarımızla ilgili…

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × two =