Evlenmeden Önce 

Aslına bakarsanız her şey her yerden alınabilir. Fakat ben, ben ben ben ne yapmıyorum öyle yapmıyorum. Oturuyorum bilgisayarın başına saatlerce hummalı bir çalışma sergiliyorum. Bir girdiğim internet sitesine bir daha bir daha bir daha ve bir daha giriyor, beğendiğim ürünle telapatik yoldan anlaşmaya çalışıyorum. Zaten içimde bir kıpırtı olduğunu hissettiğim an o ürünün hiç şansı yok.

Ben ilk alışverişimi Karaca mağazasından yapmıştım. İnternette bir tepsi görmüştüm ikili, sonra onu bütün mağazalarında aramıştım. Bir tepsi için bu kadar heyecanlanacağımı hiç düşünmemiştim aslında. Tepsi sonuçta. Kuşlu falan, soft renkler, ikili satılıyor.

Daha önce mağazada gördüğünüz ama sonra mağazalarda bulamadığınız çoğu ürün, aynı mağazanın internet sitesinde satılıyor. Takip edin! Takip etmeyi öğrenin.

Mesela markaların karşılaştırmalarını da yapabilirsiniz. Ben bu aralar küçük ev aletlerinde Bosch ve Siemens arasında gidip gidip geliyorum. Amacım siyah üzerinden gitmek. İkisi arasında kaldığım için kafamı diğer marka ya da ürünlerle hiç karıştırmıyorum açıkçası. Ya o olacak ya da öbürü.
Eğer şatafatlı sofraları sevmiyorsanız Jumbo da ve Schafer da sade ve zarif ürünlere rastlamanız mümkün.

Aynı şey kadehler ve bardaklar içinde geçerli. Onlar için de Paşabahçe ya da Jumbo gibi mağazalara bakabilirsiniz. Hem zarif hem de kaliteli ürünlere rastlamanız mümkün.

Ne nereden alınır sorusunun cevabı çok geniş ve kapsamlı aslında. Her şey her yerde var çünkü. Önemli olan ne istediğinizi bilmek. Mesela bir Minnie&Mickey Mouse aşığı olan ben, konuyla ilgili nevresim vb. pek çok şeyi Taç ve Linens mağazalarından edindim. Hatta internet üzerinden mutfak önlüğü, nihale vb. ürünlere de rastladım onlarda en kısa zamanda elimde olacak.

Aklınız da bir fikir olsun. Fikriniz ya da düşünceniz olmadan aldığınız her şeyi almış olmak için alırsınız, gerek yok. Sonuçta bu eylemi her 3 ay da bir gerçekleştirmiyorsunuz.

Buarada internette gördüğünüz her şeye de güvenmeyin. En iyi yerden alıyor olsanız bile ürünü gidip mağazada görün. Hala çok istiyorsanız internetten sipariş verebilirsiniz elbette. Mesela havlu almak istiyorsunuz, çok beğendiniz, içiniz pır pır oldu benim gibi. Gidin görün! Dokusu nasıl, sert mi yumuşak mı, ölçüleri yazıldığı gibi mi, görselle gerçeği arasında bir fark var mı vs. vs. Böylece ürünü aldığınız da hem hayal kırıklığı yaşamaz hem de geri gönderimi ile uğraşmazsınız.

Küçük bir dip not; Taç ve Zara Home mağazalarında çok şık havlular var bakmadan geçmeyin.

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + fourteen =