Yazın gelmesiyle ve korona sebebi ile yazlık evlere olan talep oldukça arttı. Artık 5 yıldızlı ve butik otel yerine yazlık evler tercih ediliyor. Özellikle kalabalık ailelerin yakın markajında olan yazlık evler, şimdiden ileri tarihler için rezerve edilmiş durumda.

Tercihler arasında çok çeşit var. Taş evler, göl kenarları, tek katlılar, apartlar vs. derken liste uzayıp gidiyor.

Elbette Çeşme ve Bodrum evleri de eski popülaritesini hala koruyor.
Taş Evler

Ülkenin hemen her yerinde rahatlıkla görebileceğiniz taş evler, yaz için hem ideal ambiyansa hem de doğal serinliğe sahip. Özellikle ege bölgesinde sıklıkla görebileceğiniz taş evler, listenin ilk sırasında kendine yer buluyor.

Doğa İçindeki Evler

Doğa içinde yer alan müstakil evler hem sessiz hem sakin bir lokasyon isteyenler için ilk sırada yer alıyor. Özellikle göl kıyısında olanlar ise pek bir revaçta.

Modern Tasarımlar

Kendini modern mimariden alamayanlar için klasik modern tasarımlı yazlık evler de liste de kendine yer buluyor elbette. Üstelik bu tarz evler için uzun aramalar yapmanıza da gerek yok. Yazlık bölgelerde isteğinize göre büyük küçük pek çok modern mimariye sahip ev bulmanız mümkün.
Site İçi Yazlıklar

Modern mimariden daha klasik bir şey varsa o da site için apart evler olabilir. Genellikle ikiz villalar, 2 ya da 3 katlı apartlar kalabalık ve çocuklu ailelerin tercihi olabiliyor. Hem güvenlik açısından hem de geniş alan açısından listeye eklenebilir.

Klasik Bodrum Evleri

Klasik Bodrum evleri dediğimizde hiçbir zaman aklımda modern tasarımlar canlanmadı. Klasik Bodrum evleri, klasik Bodrum evleridir. Beyaz, mavi panjurlu ve iki katlı o samimi evler. Her zaman tercih edilen ve tadına doyulmayan Bodrum evleri…

Bonus olarak da Bodrum‘un sıcacık ara sokakları var tabii. Sardunyalar, begonviller, renk renk mevsim çiçekleri, bembeyaz evler ve denize açılan sokaklar. İlham veren yazlık evler yazımızda galiba ben gönlümü Bodrum‘un taş evlerine, rengarenk sokaklarına ve renk renk çiçeklerine teslim ettim.
Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + one =