Bu yıl NewYork‘ da bir yenisi düzenlenen ve müzik dünyasının en prestijli ödülü olarak kabul edilen Grammy Ödülleri gecesi birbirinden şık pek çok davetliyi ağırlarken, verilen ödüllerden çok konuşulan en önemli şey davetlilerin stilleri oldu. Nep ekip olarak hem belli başlı ödüllerin sahiplerine hem de şıklık kulvarında yer alan ünlülere berber göz atalım.

Ödüller

Bu yıl geceye damgasını vuran isim Bruno Mars oldu. R&B müzik dalında 3 ödül birden alırken, Yılın Albümü, Yılın Kaydı ve Yılın Şarkısı dallarında ki ödüllere de sahip oldu.

Kendrick Lamar‘ın da Bruno Mars‘tan aşağı kalır yanı yok desek yeridir. En İyi Rap Performansı, En İyi Rap Şarkısı, En İyi Kısa Müzik Videosu ve En İyi Rap albümü dalında 4 kategoriden ödüle layık görüldü.

En İyi Rap Ortak Çalışması Ödülü ise Rihanna ve Kendrick Lamar‘ın oldu.

En İyi Solo Pop Performansı ve En İyi Pop Vokal Albümü ödüllerini Ed Sheeran alırken, En İyi Geleneksel R&B Performansı ödülünü de Childih Gambino ( Donald Glover ) aldı.

En İyi Sanatçı ödülünü Alessia Cara‘ya verdiler.

Yılın Prodüktörü: Greg Kurstin ( klasik olmayan )

Yılın Prodüktörü: David Frost

Görsel Medya İçin Yazılan En İyi Soundtrack ve En İyi Derleme Ödülü: Justin Hurwitz

En İyi Jazz Vokal Albümü: Cécile McLorin Salvant 

En İyi Metal Performansı: Mastodon

En İyi Rock Performansı: Leonard Cohen 

En İyi Latin Pop Albümü: Shakira

En İyi Geleneksel Blues Albümü: The Rolling Stones

Gelelim gecenin stil kısmına;

Lana Del Rey

Her zaman sıradışı ve şık bir tarza sahip olan Lana Del Rey, geceye Gucci kıyafeti ve başında ki yıldızlı tacı ile katılmayı tercih etmiş. Zarif bir duruş yakalayan sanatçı gerçekten de sadeliği ile bakışları kendine çekebiliyor.

Rihanna

Tam bir Rihanna tarzı ile karşımıza çıkan RihannaAlexandre Vauthier deri elbisesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken, istediğinde her hali ile güzel ve gösterişli olabileceğini de kanıtlamış oldu.

Beyonce

Tam bir Beyonce görüyoruz karşımızda. Gösterişli, bakımlı, alımlı, iddialı ve elbette sexi. Elbisesini Nicolas Jebran‘dan tercih eden Beyonce ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha kanıtlayan isimler arasında yerini alıyor.

Pink

Gecenin en renkli isimleri arasında yerini alan Pink abartılı elbisesi ile tüm bakışları üzerine topladı desek yeridir. Bu tarz gecelerde hangi elbiseler giyilmemeli diye bir yazı hazırlasak kendisini ilk sıraya yazardık.

Camila Cabello

Victoria Beckham‘ın bir sözü var; “Asla yataktan yeni çıkmış gibi görünen insanlara benzeme.” Camila Cabello için bu sözü rahatlıkla söyleyebiliriz aslında. Her yerinde ayrı bir özensizlik göze çarpıyor. Elbisenin kumaşından tutun da saçlarına verilmek istenen dağınık topuz havasına kadar her yerde bir sıkıntı var. “Aa aslında bu da güzelmiş haksızlık etmeyelim şimdi.” diyebileceğimiz bir detay bulamadık biz. Belki yüzünün güzelliğinden artı bir puan alabilir. Fakat böyle bir elbise ile böyle bir geceye katılmak ne yazık ki olmamış.

Heidi Klum

Siyahların kadını dedik biz ona. Heidi Klum‘u ve transparan siyah elbisesini pek bir hareketli bulduk. Ashi Studio‘dan tercih ettiği elbisesi hem iddialı hem de oldukça başarılı aslında. Ama belki o hareketli saçlarını omuzlarından aşağıya doğru bırakmasaymış daha iyi olabilirmiş.

Lady Gaga

Kendisini en sona bırakmak istedik. Elbisesi ile ilgili detay görüntülere de yer verecektik fakat belki başka bir yazı da tartışabiliriz dedik. Lady Gaga‘yı uzun zamandır bu kadar şık bu kadar sade ama bu kadar alımlı görmedik desek yeridir. Armani Prive marka elbisenin asil ama iddialı duruşu ve aynı zamanda tam kararında olan makyajı Lady Gaga‘yı gecenin yıldızlarından biri yapmış diyebiliriz.
Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × four =