Çok küçük görülen bir detay… Ama gelin görünki aslında gelin çiçekleri gelinleri tamamlayan en değerli şeylerden biridir. Düğün günlerinde gelinlerin şıklığını tamamlayan bu ayrıntı için çoğu kişi fazla uğraşmasa da aslında uğraşılması gereken bir detay.
Malum düğün sezonu açıldı. Her gelin düğün günü hem kendisinin hem de geri kalan her şeyin güzel olduğunu bilmek ister. Gelinlikten damatlığa, organizasyondan yemeklere, takacağı takıdan davetiyesine kadar hemen her detayla da kendisi ilgilenir. İşte bu detaylardan biri de gelin çiçeğiDüğün konseptine ve gelinlik tercihine göre seçeceğiniz gelin çiçeklerinin nasıl olabileceğine dair birkaç görsel derledik sizler için.

Ve bu arada bir gelin olarak düğün sonu çiçeğinizi atacaksanız eğer yedekleme yapın. Yani sizin gelin çiçeğiniz sizde kalsın. Yerine yine sizin için yapılmış olan daha sade bir çiçeği arkanızda duracak olan büyük kalabalığa fırlatın 🙂

Her ne kadar güller başımızın tacı olsalarda yerine alternatif pek çok çiçek türü geldi diyebiliriz. Özellikle kış düğün konseptlerinin bir numarası kozalaklar, artık pek çok gelin çiçeğinde kendine yer bulmaya başladı bile. Bu arada kozalağın da yaz düğünlerinde pek tercih edilmediğini belirtmekte fayda var. Ama hiperikum için aynı şeyi söylemek pek doğru olmaz. Yaz kış tarcih edilebilecek bir bitki olan hiperikumların da ayrı bir havası var tabii.

Güller de kendi içinde cinsine göre ayrılıyor elbette. Fakat kır düğünleri için hazırlanan buketlerde de kendine yer bulmuyor değil. Lavanta, cipso, okaliptus vb. pek çok çiçek kır düğünlerinde ya da sonbahar düğünlerinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × five =