Tırnaklarımız vücudumuzun en fazla göz önünde olan kısmı. Üstelik en fazla zarar gören, yıpranan ve kirlenen yeri de burası diyebiliriz. Gün içerisinde sayamayacağımız kadar yere dokunuyor, kırılmasına, bozulmasına ya da zarar görmesine sebep oluyoruz.

Güzel ellere sahip olmanın yolu öncelikle bakımlı tırnaklardan geçiyor. Evden çıkmadan tırnak bakımı konusu gözünüzü korkutmasın. Hem basit hem kolay hem de uygun yollarla evde tırnak bakımı konusunu kısaca sizlerle paylaşacağız.

İlk Adım: Ellerinizi Yumuşacık Bir Kıvama Getirin ve Arındırın

Bunun için öncelikli olarak geleneksel sıcak sudan yardım alabilirsiniz. Fakat daha etkili ve temiz işçilik için farklı önerilerimiz de olabilir;

  • Avon Kütikül Yağı
  • L’occitane Shea Nail & Cuticule Oil
  • Sephora Hand Masks
İkinci Adım: Temizleme

Tırnaklarınızı kıvama getirdiğinize göre artık temizlik zamanı. Bazı kütiküller makasa gerek olmadan tırnak dibi etlerinden kurtulmaya yardımcı olabilir. Fakat olmamışlarsa iş size düşüyor. Sağlıklı bir manikür için metal olmayan et ittiricilerden temin edebilirsiniz. Ve etlerinizi makasla yolmadan tek seferde almaya da gayret göstermeniz gerekir, ki kısa zamanda tırnağınızın etrafından parça parça etler çıkmasın.

Üçüncü Adım: Şekil Verme

Bunun için uzman törpülerden yararlanabilirsiniz. Piyasada var olan bilindik törpüler yerine profesyonel törpülerle tırnağınıza zarar vermeden şekillendirme yapmanız mümkün. Bunu yaparken de tek yöne doğru törpüleme yapmanız, tırnağınızın yıpranmasını ve zarar görmesini engelleyecektir.

Dördüncü Adım: Bakım

Geldik en önemli adıma. Bakım tıpkı cildimiz gibi tırnaklarımız için de çok önemli. Kırılmalara ve soyulmalara karışı nemlendirmek, canlı tutmak ve vitamin açısından eksik bırakmamak gerekir. Özellikle tırnak bakımı için önerilen E vitamini, bakım için kullanabileceğiniz pek çok ürünün içinde mevcut.

  • Yves Rocher Bitkisel Tırnak Bakım İksiri
  • Flormar Nourishing Oil With Vitamin E
  • Pastel Instant Care
  • Pastel Nail Care With Calcium
Yukarıda yer alan bakım ürünlerine ek, nemlendirme oranı yüksek ve e vitamini içeren kremlerle bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Son Adım: Renklerdir

Dilediğiniz oje ile dilediğiniz renkleri tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası uzun süre kalıcı ojeler için top coat kullanmayı unutmayın.

Sevgiler..

xx
Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + 20 =