Yaz mevsimi geldiğinde, daha doğrusu havalar artık ısınmaya ve güneş yüzümüzü yakmaya başladığında güneş kremi kullanmamız gerektiğini fark ediyoruz. Hem cildimizin lekelenmemesi hem sağlık açısından uzun vadede sıkıntı yaşamamamız için hem de kızarıklıklardan ve çeşitli sağlıksal problemlerden kendimizi korumak adına güneş kremi kullanmamız gerekiyor.

Özellikle hassas ve beyaz tenler için güneş kremi, güneş kendini göstermeye başladığı an da olmazsa olmazlar listesinin ilk sırasında. Elbette bu durum çocuklar içinde geçerli çünkü onların cildi yetişkinlerin cildinden daha da hassas.

Beyaz ve hassas bir cilde sahipseniz %95 ilk güneş deneyiminizde kızaracaksınız. Bu yüzden kakao yağları ya da bronzlaştırıcı yağlar ya da zeytinyağ gibi ultra yakıcı yöntemlerden uzak durmanızda, faktör oranı yüksek bir güneş koruyucu ile kendinizi güneşe bırakmanızda fayda var.
5 farklı markadan güneş kremi ürünlerini sizler için derledik.

  1. La Roche Posay Anthelios Ultra Spf 50 Hassas Ciltler İçin Göz Çevresine Uygun Krem
  2. Dermalogica Solar Defense Booster SPF 50 Yüksek Spektrum
  3. Nuxe Sun SPF 50
  4. Mustela Very High Protection Sun Lotion SPF 50
  5. Babe Pediyatrik Güneş Koruyucu SPF 50 Hassas Cilde Yüksek Koruma

Bu arada ufak bir dip not; isim veremeyeceğim ama market ürünü olan güneş koruyucuları, koruyucu vaziferlerini yerine getirseler bile kansorejenlik ve cilt sağlığı açısından pek de güven verici değiller. Seçimlerinizi ona göre yapmanızda fayda var.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × two =