Erkekler için stil ve tarz sahibi olmanın yolları dendiği zaman aklınıza ilk olarak kılık kıyafet gelmesin lütfen. Kadınlar kadar erkekler içinde bu yolda klavuzluk edecek pek çok madde mevcut. Tabii ki kıyafet ve styling oldukça önemli fakat bunlar kadar önemli daha bir sürü madde mevcut.

Elbette bunlardan ilki temizlik. Her gün alınan duş, saç sakal bakımı, temiz kokmak, kullanılan parfüm/deodorant ve el ayak bakımı bu maddenin içinde yer alıyor. Her gün duş almak temiz olmak açısından ön plana çıkarken, aslında sağlığınız için de oldukça etkili. Hem kan dolaşımınız hızlanıyor hem cildiniz gençleşiyor hem ferahlıyor hem de cildiniz daha çok oksijene maruz kalıyor. Böylece kendinizi daha iyi hissetmenizi daha da mümkün kılıyorsunuz.

Parfüm/deodorant konusunda ise kişinin kendi sevdiği kokusu ne kadar önemli olsa da, onun kadar bir diğer önemli nokta da hem kendini hem de çevresindekileri rahatsız etmeyecek oranda kullanabilmesi. Özellikle yoğun içerikli parfümlerin/deodorantların olumlu bir etki bırakmadığını, aksine ciddi derecede rahatsızlık verdiğini unutmayın. 10 tane kalitesiz farklı koku kullanmak yerine 1-2 adet kaliteli parfüm kullanmanız hem maddi hem de manevi anlamda sizin için daha iyi olacaktır.

 

Yukarıda yer verdiğimiz bir diğer alt madde ise el ayak bakımı. Üzgünüz beyler ama bu konuda özenli olmanız gerekir. Genellik kadınların ilk olarak ellere baktıkları (ki burada genel tırnak ve parmak yapısından bahsetmiyoruz) bir gerçek. Öyle ki bakımlı olan eller her zaman 1-0 önde demektir. Çünkü eller bakımlıysa o kişide bakımlıdır. Ellerinizi nemlendirmeniz, tırnaklarınızın uzunluğuna dikkat etmeniz önemli bir husus. Kaldı ki sizin için artık manikür pedikür salonları da mevcut. Sürekli olmasa da belli periyotlarda buraları ziyaret etmenizde, ellerinize ve ayaklarınıza gereken özeni göstermeniz de ciddi derecede fayda var. Kurumuş eller, uzamış tırnaklar ya da bakımsız ayaklar sizin pek hoş gözükmemenize sebep oluyor.

2.madde ise kendinize has bir tarzınızın olması. İlham aldığınız kişileri bir kenara koyarak belirtmek isteriz ki tarzı olmayan erkekler, olanlara nazaran hem daha kendine güvenli hem de bazı konularda daha şanslı. Kendinizi tanımanız, neleri sevip sevmediğinizi bilmeniz önemli elbette. Bunun boyunuzla, kilonuzla, bulunduğunuz ortamla da alakası oldukça yüksek. Yani sırf moda olduğu ve beğendiği için kilolu bir erkeğin slim fit bir kot giymesi inanın hiç de tarz olmayacak ve elbette hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Bu yüzden illa moda diye ya da tarz diye size yakışmayacak ve sizi tamamlamayacak şeyleri tercih etmeyin.

 

3.madde kıyafet tercihinin uyumu. Renk, model ve kumaş uyumu bir kıyafette en önemli şeylerin başında geliyor. Alakasız şeyleri bir araya getirmeniz sadece giyinmiş olmak için giyindiğinizi gösterir. Bunun yanı sıra şık bir görünüm elde demezsiniz ve bu da dışarıdan bakıldığında pek hoş görünmez. Bu yüzden kıyafet tercihlerinizde renk, model, kumaş ve bulunacağınız ortamın önemini lütfen göz ardı etmeyin.

Bir diğer madde ise aksesuarlar. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de aksesuarlar oldukça önem taşıyor. Tamamen tamamlayıcı bir madde demek mümkün. Buna kemeriniz. kravatınız, kol düğmeleriniz, güneş gözlüğünüz, cüzdanınız, saatiniz, çorabınız ve hatta anahtarlığınız da dahil. Her şeyin uyum içinde olması gerekir maddesini tamamlayan bir alan aksesuar. Giydiğiniz kıyafeti tamamlarken aynı zamanda uyumlu da olmalı. Yani spor kıyafetlerinizle taktığınız renkli model bir saati lütfen takım elbisenizle kullanmayın demek istiyoruz. Ya da kösele ayakkabı ile kısa çorap giymeyin mesela. Aksesuar konusunda seçici ve sade olmak, abartmamak gerekir. Dengeyi korumak ve uyumu yakalamak önemlidir.

Mesela ayakkabı konusu tıpkı bir el bakımı gibi dikkat çeker. Bakımlı ayakkabı önemlidir. Boyalı, iyi görünümlü, kıyafetle uyumlu ve sağlam ayakkabı tercihi stil sahibi bir erkek için olmazsa olmazdır. Ve tıpkı bir parfüm gibi 10 çift ayakkabı sahibi olmak yerine 2-3 tane kaliteli ve iyi görünümlü ayakkabı sahibi olmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Unutmayın ki ayakkabıda duruş ve malzeme önemlidir.

 

DİP NOT: Ufak bir not olarak belirtelim; ayakkabılarınızın ya da botlarınızın kirli ya da bakımsız olması, kirli ya da bakımsız olduğu anlamına gelir. Sizi daha cool yapmaz. Özellikle gençler arasında ki bu algının kırılması açısından belirtelim istedik. 

Son olarak kibar, pozitif ve kültürlü olmak size +10 puan katacaktır. Bu her yerde satar, her zaman işe yarar ve her seferinde de kazandırır. Kibar olmak size hiçbir şey kaybettirmez, incileriniz dökülmez, hayattan koparmaz ve sizi daha başka biri haline getirmez. Aksine takdir görür ve olumlu geri dönüşler alırsınız. Kültürlü olmaksa illa çok çok iyi okullar bitirmekle ya da süper işler yapmakla olmuyor. Eğitimli olmak elbette önemlidir. Ancak kültürlü olmak ayrı bir emek gerektirir. Okuyun, araştırın, inceleyin… Her konuda bilgi sahibi olamazsınız belki ama en azından bir fikriniz olur ve bu inanın sizi daha da tarz sahibi bir erkek yapar.

Aynı zamanda oturmanıza, kalkmanıza, ağzınızdan çıkan sözlere, kurduğunuz cümlelere sadece kadınlarla beraberken değil, erkek arkadaşlarınızla beraberken de dikkat etmeniz önemli.

 

 

 

2 Yorumlar

    • Bunun pek delikanlılıkla alakası yok Volkan Bey. Bakımlı olmak ve kendinize özen göstermeniz, sizden bir şey götürmez. Aksine size çok şey katar. Bakımlı olmayı delikanlı olmakla karıştırmayalım isterseniz. Mutlu günler…

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 3 =