Son zamanlarda doğal taşlar ile ilgili çok fazla merak edilen konu var. Bunlardan ilki; tüm bu doğal taşların yazılan etkilerinden tam olarak nasıl faydalanılacağı? Aslında doğru. Mesela geçenlerde kalsit taşı ile ilgili bir yazı yazdık ve orada bu taşın kemik sağlığına iyi geldiğini vurguladık. Peki bu nasıl oluyor? Yani bu taşlar durduğu yerde mi bizi iyileştiriyor ya da bize pozitif enerji yolluyor? Elbette hayır. Her şeyin bir yolu var. Biz de sizler için bu yolun ne olduğunu kaleme aldık. Gelin beraber bakalım.

Öncelikle her şeyin başı inanç. Dünya üzerinde yaşayan her canlının bir enerjisi ve tüm insanların da bir düşünce gücü var. Bu enerji dalgaları ve düşünce gücü birleştiği zaman başınıza gelen iyi ya da kötü pek çok olayla karşılaşıyorsunuz. “Aklıma gelen başıma geldi” tabiri de aslında buradan gelmektedir mesela. Bir şeyi ne kadar çok düşünürseniz ya da ne kadar çok dillendirirseniz, genelde bu sizin başınıza gelir ve bunu yaşarsınız.

 

Beynimiz, sürekli tekrarlanan düşüncelere ve davranışlara inanır. Siz sürekli ben çok hastayım ah ah vah vah derseniz vücut hasta olduğunuzu kabul edecek ve buna göre davranacaktır. Ya da yürüyebilecekken ben yürüyemem olmaz yapamam derseniz, bu sefer beyniniz sizin yürüyemeyeceğinize inanacaktır. Tüm yaşananlar ve geliştirilen davranışlar bizim inanç sistemimiz üzerine kuruludur. Buna hem beyin ve akıl sistemi hem de Tanrısal sistem dahildir.

Önemli olan aslında inanmaktır. Beyin gücümüzü kullanmak ve kalben inançlı olmak, hayatımızda olumlu etkiler yaratır. Gerçekten dilediğinizde ve inanarak istediğinizde zamanı geldiğinde gerçekleşmeyecek hiçbir şey yoktur diyebiliriz.

Gelelim doğal taşların gücüne. Taşların içerdikleri enerji döngüsü kişiye olumlu ya da olumsuz anlamda etkiler. Mesela kalsit için kemik ve omurga sorunlarına iyi gelir dedik. Baş ucuna koyduğunuz bir taş durup dururken ben bu kadına ya da adam iyi geleyim demez. Her taş sizin enerjinizle donatılır. Bu sebeple de onu nasıl kullandığınız önemlidir. Bu noktada meditasyondan da bahsedebiliriz. Meditasyon esnasında size iyi geleceğine inandığınız bir taşı avucunuza alarak ona yoğunlaşmayı, verdiği enerji akışını hissetmeyi ve içinizden niyetlenmeyi deneyin. Kendinize izin verdiğinizi ve iyileşmeye, şifalanmaya ya da pozitif enerji ile dolmaya niyet edebilirsiniz. Tüm bu döngüyü bir kaç gün tekrarladığınızda aslında kendinizi iyi hissetmeye başladığınızı siz de fark edeceksiniz.

 

Burada bilimin, tıp alanının ve elbette tanrının gücünün var olmadığından söz etmek söz konusu bile değil. Her şey belli bir uyum ve denge ile çalışır. Siz ayak bileğinizi kırıp herhangi bir taştan medet umuyorsanız, sonuç alamadığınızda taşa kızmamalısınız. Bir doktora gidip tedavi olmak zorundasınız. Fakat daha sonra kendinizi iyi ve dinç hissetmek adına bu tarz yöntemlere başvurabilirsiniz.

Beden ve zihin dengesi, kalbinizin temiz olması, iyi niyet ve kabule geçiş aslında sizin daha rahat bir yaşam sürmenizi sağlayacaktır. Düşünce gücü bir kenara atılamayacak kadar önemli bir gerçektir.

Bugün kendinize bir iyilik yapın. Bir adet pembe kuvars taşı satın alın. Öyle çok büyük olmasına da gerek yok. Sonra sessiz bir yere çekilin, oturun, taşı avucunuzun içine alın, gözlerinizi kapatın ve odaklanın. Sizi yıpratan, üzen, öfkelendiren bir olay hakkında düşüncenizi değiştirmeye çalışın. “İnanıyorum, izin veriyorum” gibi kelimelere düşüncenizde yer verin. Mesela, “Kendime artık geçmişte yaşamayacağıma dair söz veriyorum. Geleceğin ve sevginin gücüne inanıyorum. Hayatımda bana zarar vermiş olan her şeyi affediyorum. Geçmişimi özgür bırakıyorum. Bugünden sonra kendimi aşka, sağlığa, paraya, mutluluğa ve huzura tamamen açıyorum. Tanrı hep benimle. Onu ve kendimi çok seviyorum.” şeklinde bir olumlama yapın. Birkaç gün tekrar edin. Gerçekten inanarak yaptığınız zaman hafiflediğinizi ve iyileştiğinizi göreceksiniz.

Her şey sizin elinizde bunu sakın unutmayın…

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + 9 =