Dış mekan dekorasyonu, ister geniş olsun ister dar bir alan olsun görsel açıdan oldukça kıymetli. Özellikle kış bahçeleri ya da verandalar dekore edilmek için özen gerektiren yerlerden.

Dış mekan dediğimiz de aklınıza sadece bahçe düzenleme, çiçekler, saksılar vs. gelmesin. Geniş bir yelpazeye sahip olan dış mekanlar, hem doğru aksesuarlarla hem doğru renklerle hem de doğru konseptle bambaşka bir hal alabilir.
Bugün dış mekan dekorasyonunda ayna kullanımın konusunu konuşalım istedim. Genellikle evlerimizde iç mekanlarda yer verdiğimiz aynalar, aslında dış mekanda da rahatlıkla kullanılabilecek aksesuarlardan. Hem derinlik açısından hem de görsel anlamda tıpkı diğer aksesuarlar kadar kıymetli.

Oturma alanlarında uygun dekorasyon kombinasyonları ile gözünüzü korkutan aynaları gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz.

Genellikle klasikten uzak, eskitme modeller ve ahşap mobilyalar bahçe dekorasyonunda öne çıkan tasarımlar oluyor. Yukarıda yer alan görselde aynanın hem çerçevesi hem mekan dekorasyonu ile uyumu hem de şık duruşu göze çarpan detaylar arasında.

Elbette daha büyük ve geniş alanlar, geniş aynaları mekanda daha iyi gösterecektir. Genellikle parçalı modeller son dönemde daha tercih edilir oldu. Böylece hem aynanın büyüklüğü göze çarpmamış oluyor hem de farklı bir ambiyans yakalamak mümkün hale geliyor.

Bahçelerin üstü kapalı alanlarında ya da en azından aynanın yağmur almayacağı bölgelerinde tercih edebileceğiniz aynalar, evlerimizde daha çok vakit geçirdiğimiz bu dönem de dekoratif objeler listeniz de kendine rahatlıkla yer bulabilir.

Sevgiler…

xx
Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − 5 =