İstisnasız her kadın için alışveriş listenin her zaman ilk sıralarında kendine yer buluyor. İster kıyafet olsun ister aksesuar olsun ister ev dekorasyonu olsun alışveriş her zaman alışveriştir kadınlar için.

Son dönemlerde artık lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline gelen giyinme odaları, kadınların vazgeçilmezi haline geldi desek yeridir. Tüm bu alışveriş furyasını bitirdikten sonra eve dönüldüğünde girilen o giyinme odası emin olun tüm yorgunları alıp götürüyor.

Artık iç mimarlar ve dekorasyon alanında çalışan firmalar ek olarak “giyinme odası tasarımları” adı altında çalışma alanları oluşturuyorlar kendilerine. Evinizin büyüklüğü her ne olursa olsun giyinme alanları için mutlaka bir köşe oluşturabiliyorsunuz.

Fakat bazı giyinme odaları var ki gerçekten özenle çalışılmış ve lüks ürünlere yer verilmiş. Bunlardan birine geçtiğimiz günlerde Instagram da denk geldim.Özel güvenlik sistemi ile giriş yapılabilen bir oda dizayn edilmiş.

Aslında burada odanın tasarımından çok içinde yer alan ürünler daha dikkat çekici elbette. Yakında bu tarz odaların önünde iki tane kulaklıklı koruma ile karşılaşırsanız sakın şaşırmayın 🙂

Giyinme odalarının en avantajlı tarafı rahat kullanım alanları. Eklenen materyallerle ürünleri yerleştirebilme, yerden tasarruf etme ve hatrı sayılır bir düzene sahip olabilme imkanınız çok çok yüksek. Bu yüzden mevcut alanlara göre hareket etmeniz de ve doğru ölçülerde ki sistemleri kullanmanız oldukça önemli. Neye ihtiyacınız varsa onu kullanın.

Önceden yapılan bir planlama hayat kurtaran cinsten. Neyiniz var, neyiniz yok, ne alacaksınız, en çok ne yer tutacak gibi durumları göz önünde bulundurarak büyüklük ve yerleşim konularına hızlıca çözüm bulabilirsiniz.

Açık Renkler Tercih Edin

Giyinme alanlarınız da eğer dolap sisteminiz açık sistem ya da cam kapaklı olacaksa odanızda açık renk tonlarını kullanmanız da fayda var. Zaten kıyafetlerin ya da aksesuarların alana sahip olması durumundan kaynaklı bir renk değişimi olacağından, renkli ya da koyu renkli mobilyalar sizin için iç karartıcı bir ortam yaratabilir. Aklınız da olsun.

Eğer illa ki koyu renk mobilyalar tercih etmek istiyorum diyorsanız o zaman ışıklandırmanızı doğru yapmanız gerekecek. Özellikle dolap içi ışıklandırmalar hem hayat kurtarıcı olacaktır hem de şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Bir de aynalı dolaplar ya da mobilyalar var. Son zamanlarda pek bir revaçta. Her ne kadar temizlik açısından bazı sıkıntılı yanları olsan da yine hem şık hem de zarif bir dekorasyon elde etmeniz mümkün.

Aslına bakılırsa eğer biraz loş sevenlerdenseniz aşağıda yer alan görselde ki gibi bir dekorasyon sizin için ideal olabilir. Daha sakin ama yine de şık bir alan elde edebilirsiniz.

Eğer giyinme odanıza geniş bir alanda yer vermeyi düşünüyorsanız görselde de gördüğünüz gibi çeşitli objelere de yer verebilirsiniz. Özellikle çiçek, dekorasyonunuzun tamamlayıcı bir parçası olmakla beraber bulunduğunuz ortama ferah bir hava da katacaktır.

Giyinme odalarının ya da alanlarının hayatlarımızda ki yeri oldukça büyüdü aslında. Üstelik artık kadınlar kadar erkeklerde bu konuda oldukça özeniyorlar. Yani zannetmeyin ki bu durum sadece kadınlara has bir durum. Özellikle de çalışan, takım elbise, gömlek vb. ürünü kullananlar için tercih listesinin başlarında diyebiliriz.

Bu arada küçük bir dip not:

Eğer bu giyinme odalarını gereksiz ya da lüzumsuz buluyorsanız David – Victoria Beckham çiftinin yeni yaptırdıkları 81.000 $ lık “iç çamaşırı odası” na bir göz atın derim 🙂
Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 6 =