Cilt bakımı piramidi dediğimiz zaman çok ciddi bir şey beklemeyin. Aslında bildiğimiz ama atladığımız şeylerden biri bu piramit. Cildimizi canlı tutma, toksinlerden koruma, arındırma ve temizlenme açısından bir zamanlama planı da diyebiliriz. Bu piramit günlük, haftalık ve aylık bakım olarak 3 basamaktan oluşuyor.

Normal zamanlarda yaptığımız cilt bakım rutinlerimizi artık biraz daha rahat zamanlarda uyguluyoruz. Büyük çoğunluğumuzun evde olduğu bu dönem de biraz daha kendimize vakit ayırır olduk. Maskeler, serumlar, peelingler vs derken ipin ucunu kaçırmamak oldukça önemli. Hele birde hassas bir cildiniz varsa…

Cilt bakımı gereken ama abartılmaması gereken bir şey. Nasıl ki her gün saçınızı yıkamanız sakıncalı bir durumsa, cilt bakımınızda da her gün yapmamanız gereken bazı uygulamalar var.
Öncelikle aylık bakımdan bahsedelim. Mesela peeling. Özellikle kuru ve hassas cildi olanların peeling konusunda temkinli olmaları gerekir. Cilt tahriş olabilir, daha çok kuruyabilir ya da kızarıklıklar olabilir. Her zaman güvendiğiniz ürünlerle ve daha önce uyguladığınız peelingler ile uygulama yapmalısınız.

Bir diğer aylık uygulama ise profesyonel yüz bakımları. Bunları bu aralar dışarıda yaptırmak imkansız gibi görünse de normal zamanlarda ihmal etmemek gerekir.

Haftalık olarak maskeler, siyah nokta uygulamaları ve mini peelingler uygun olacaktır.

Ve günlük bakım rutini. Gündüz ve gece kremi, göz kremi, serumlar, dışarı çıkacağınız zaman güneş kremi, nemlendiriciler, tonikler, cildinize uygun temizleyiciler ve diğer bakım yağları günlük rutininize dahil.
Sabah cildinizi önce yıkayıp sonrasında tonik ile temizleyip nemlendirmeniz, göz kreminizi uygulayıp ve arkasından da serum ile kapanışı yapmanız uygun olacaktır.

Akşamları da gece kreminizi ve serumunuzu tonik ile temizlediğiniz cildinize kullanabilirsiniz.

Kendi cildinize göre kendi günlük bakım rutininizi oluşturmanız daha doğru olacaktır. Kimi 5 ayrı ürünü tek seferde kullanırken kimi sadece 3 ürünle kapanış yapabilir. Bunu siz belirleyeceksiniz.

Kendinize ve cildinize çok iyi bakın.

Sevgiler…

xx
Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten − five =