Akdeniz’in göz alıcı bölgesi Kaş, Türkiye’nin en önemli turizm cennetlerinden biri haline geldi. Kaş marinada dahil toplamda 10 nokta Mavi Bayrak’la ödüllendirilmiş. 2011 yılında Mavi Bayrak alan kum plajı Akçagerme, dört km mesafe ile kent merkezine en yakın olan nokta. Onu, berrak denizi ile Küçükçakıl ve geniş sahili ile Büyükçakıl plajları takip ediyor.

Biraz daha tenha olan Çukurbağ Yarımadası yolu üzerindeki İnceboğaz ve Meis adası manzarasına sahip Limanağazı plajları da oldukça rağbet gören yerler arasında.

Türkiye‘nin en güzel plajları arasında gösterilen Kaputaş ise Kaş ile Kalkan arasında, büyüleyici manzaralara sahip olan yolun üzerinde yer alıyor. Kent merkezine 15, Kalkan’a ise 7 km mesafedeki Kaputaş, Kaş’a gidenlerin uğramadan geçemeyeceği, altın sarısı kumuyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan plaj.
Kaş’ın ziyaretçilerine vaatleri sadece toprak üstündekiler ya da deniz kıyısındakilerle sınırlı değil. Burada suyun altında da bambaşka bir dünya var. Zengin deniz yaşamı, resifleri, su altı kanyonları ve çeşit çeşit deniz canlılarıyla dalış meraklılarının tutkunu olduğu Kaş’ta pek çok farklı seviyede dalış eğitimi veriliyor ve dalış turları düzenleniyor.

Akdeniz‘in pek çok farklı güzelliğini tek seferde size sunan Kaş’ın çevresinde de keyifli keşif gezilerine çıkabilirsiniz. Mavi Bayrak‘lı plajları, begonvil bezeli evleri ve zeytin ağaçlarıyla Kalkan, Kaş‘a 29 km uzaklıkta bulunuyor. Carettacaretta kaplumbağalarının üreme alanı olan, dünyanın en uzun kumsalı ise yaklaşık 45 km uzaklıkta.
Mavi turların en güzel duraklarından biri olan Kekova, bir doğa harikası olan Saklıkent Kanyonu ve Üçcağız‘dan teknelerle ulaşabileceğiniz Batıkşehir‘i de Kaş yolculuğunuzda görülmesi gereken yerler listesine ekleyebilirsiniz.

Asas Dağı‘na çıkıp yamaç paraşütü ile gökyüzünde süzülmek ya da dünyanın en güzel yürüyüş yollarından biri olarak gösterilen Likya Yolu‘nda bir maceraya atılmak da yine size kalmış…
Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − 10 =